Konkursy na Instagramie


Instagram tips / środa, 18 września, 2019

Hej kochani! Mogliście już przeczytać u mnie o współpracach, o tajnikach Instagrama i przyszedł czas na konkursy. A między innymi pytanie: dlaczego ja przestałam je robić? Co jest w nich złego? A może są dobre strony? Jaki konkurs jest dobry a jaki zły? Postaram się wyjaśnić Wam to najprościej jak potrafię.

Może zacznijmy od tego dlaczego ja zrezygnowałam z robienia, brania udziału w konkursach. Bo jest to błędne koło. Po prostu. Dużo osób nie ma takiej świadomości, ale robienie czegoś tylko dla liczb nie ma sensu, to gonienie za liczbami niestety wciąż jest bardzo popularne, a konkursy często szybko dają dobre wyniki. Mówię tu o konkursach typu „zaobserwuj 30 osób, a zgarniesz super nagrody”. Dlaczego nie ma sensu? Bo obserwator, który „przychodzi” do danego influencera, wcale nie przychodzi bo podoba mu się twój profil ale dla wygranej. Tak jest wiadomo w każdym konkursie, choć na pewno będzie kilka osób, które zainteresują się twoim profilem. To jednak dla konta influencera jest ok. Jest konkurs, jest fajnie…ALE konkurs się konczy, zwycięzca podany i co się dzieje? I tu przechodzimy sprytnie do pytania dlaczego duże konkursy są złe! Są zle bo osoby, które przyszły tylko dla nagrody, jak nie wygrały to co zrobią ? Odejdą. Dadzą unfollow. I co teraz? Jak widzi to Instagram i algorytm? Tak, że skoro dużo osób daje ci UNF to twoje konto nie jest ciekawe, wiec a obetniemy temu profilowi zasięgi. Skutki są takie, ze będziemy z kiepskimi zasiegami borykać się już cały czas, lub bardzo bardzo długo. Bo już nie tak prosto odzyskać „zaufanie” instagrama, może pomoże zrobienie nowego konta… jest to mega trudne, ponad to tracisz zaufanie odbiorców. To tak jak te osoby co POLECAJĄ WSZYSTKO, tak samo jak masz profil, gdzie konkurs obok konkursu, to wygląda słabo. Jedyna pozytywna strona takiego konkursu, to taka, że ktoś serio coś wygra, bo na nagrody faktycznie składają się influencerki. Jednak taki konkurs w skutkach jest dużo gorszy niż może się nam wydawać. Dodatkowo- osoby, które nie dają unfollow po konkursie… czy one są aktywne? Oczywiście, że nie bo zaobserwowały Tylko po to by coś wygrać, a jak zostaną to liczą na kolejna wygraną. Czy nie przyjemniej jest zaciekawić ludzi porządna treścią a nagrodzić ich za to, że są? Na instagramie Dla twórcy bardzo motywująca jest wlsnsie szczera aktywność, szczera „obserwacja” zaangażowanie w treści. Wiec tu odpowiadam. Dlaczego to błędne koło? Bo tak naprawdę każdy mysli, ze konkurs coś wnosi, no tak może do liczby, ale ani zasięgów Ci nie podniesie ani nic, jedynie potem je utnie i wtedy zostaje już tylko grupka wsparcia na telegramie (tez to przerabiałam, tez brałam w tym udział, z perspektywy wlansie tego, mogę powiedzieć, że to jeszcze gorsze niż konkursy) ja widzę po swoim profilu, jak zasięgi spadają, jak trudno odbudować zaufanie, jak dużo pracy w to muszę wkładać, ile czasu spędzić. I pomyśleć, że kiedyś z nieświadomości robiłam takie głupoty. Cieszę się, że przejrzałam na oczy i robie wszystko sama. Pracuje na zasięgi, na to by treści były ciekawe. Bo to powinno się liczyć- TREŚĆ ❤️i tego oczekuje od twórców. Bo to, że nim jestem nie znaczy, że nie oglądam innych. TREŚĆ PONAD WSZYSTKO. Serio! Nie puste liczy. To co macie w sobie.

No ale…

Jakie rozdania maja sens? Takie, które są skierowane do twoich obserwujących, gdzie jest mało zaangażowanych osób, max 3-4, może jakaś firma.Takie,  gdzie nie robisz czegoś dla siebie, a dla Twoich fanów. Chcesz im dać coś co sprawdziłaś/eś i to lubisz. Jeśli twoje intencje są szczere przyciągniesz szczerych ludzi, którzy zostaną.

Polecam zobaczyć  jak robione są konkursy na kontach typu MAFFASHION, i innych blogerek, niby zawsze trzeba kogoś zaobserwować, ale to są konkursy kreatywne, takie gdzie można maffke przy okazji poznać. Zainspirujmy się ❤️

Bo wiadomo pozytywny aspekt konkursu to przyciągniecie do siebie nowych osób 🙂

Buziaki! Mam nadzieje, ze nikt nie potraktuje tego wpisu jako atak, bo jak byłam sama zaangażowana w konkursy i inne takie, to uwierzcie tez bym się wkurzyła, gdyby ktoś przedłożył mi prawdę na biurko. Ale po co tracić czas na takie głupoty? Lepiej zamiast myśleć o konkursach czy telegramie wymyślać treści dla twoich obserwujących!

Dodaj komentarz