Jak pozować do zdjęć?


Instagram tips, Lifestyle, Moda i styl / wtorek, 17 września, 2019

Pozowanie… od czego tu zacząć? Czy da się tego nauczyć? Jasne, że tak! Choć fajnie jeśli choć trochę to czujesz.

Od czego zaczynamy? Od siebie. Od pracy z samym sobą. Podejdź do lustra, zarzuć włosami, wypnij pupę do tylu a biust do przodu, uśmiechnij się, przygryź wargę, podnieś rękę, albo nawet dwie ( sprawdź czy masz ogolone paszki, albo nawet nie sprawdzaj- wprowadź nowa mode jak kiedyś Miley Cyrus) BĄDŹ SOBĄ. W pozowaniu ważna jest praca z lustrem, z Naszym odbiciem! Stan nawet nago, poznaj siebie! To jest pierwsza rzecz, która musicie zrobić.

Także: sprawdzaj różne ustawienia, ciała, rąk, ust, oczu, uśmiechu, stóp (wbrew pozorom są ważne) sprawdź wszystko! Jak już się poznasz to na pewno będzie ci łatwiej!

Możesz (jeśli to nie profesjonalny fotograf a koleżanka to podpowiedz, rób mi zdjęcia z tej perspektywy, ułóż aparat z tej z tamtej strony.)I tu przechodzimy do kolejnej kwestii! Rób sobie dużo selfie, sprawdzaj się nie tylko w lustrze ale i w aparacie!

Przeglądaj krytycznie swoje zdjęcia, ćwicz przed lustrem pozy, które ci się nie podobały- pomyśl co można zrobić lepiej.

RÓB BTS! Co to? Inaczej behind the scene. Czemu? Na filmiku zobaczysz co robisz źle sprawdzisz swój lepszy profil, zobaczysz jak lepiej układać włosy. Taki filmik pokaże Ci Ciebie i to jak możesz się poprawić następnym razem! Właśnie moim pomysłem jest wprowadzenie takich filmików, tak abyście mogli się tez inspirować jak dane zdjęcie jest zrobione(oczywiście nie mówię o tych telefonem)

Zmieniaj pozy! Proponuj! Ruszaj się! Przejdź przez pasy, wykorzystaj klimat, przestrzeń i infrastrukturę miasta! Pamiętaj, ze zdjęcia to chwila! (Panuj nad twarzą i… ruszaj się… DUŻO) nigdy nie stój jak kołek! Zawsze podrzuć włosy, sukienkę, rekwizyt.

Spinaj mięśnie, prostuj plecy, wciągaj brzuszek(chyba, że nie musisz), lekko podnoś ramiona (uwydatnij kości) ale rób wszystko naturalnie, zgodnie ze sobą. W zdjęciu ważne jest to aby wyglądać naturalnie.

Wykorzystaj naturę, schowaj się za kwiatami, między wiszącym praniem, między folią, poproś o zdjęcie od dołu (dłuższe nogi)- lub przeciwnie z góry. Oprzyj się o czyjś samochód, albo o murek, stań na palcach, zepnij palce- wszystko po to aby twoje ciało na zdjeciu wyglądało cudownie.

Na sesje zabierz coś do trzymania w rękach, coś czym możesz się zając kiedy zabranie Ci pomysłów- może to być Gazeta, torebka, kwiaty do reki, stary aparat, książę. Rekwizyty tez się przydadzą. Jak masz butelkę, możesz zawsze ja podrzucić, czy każdy inny przedmiot. Zdjęcie z woda, która się wylewa z kubeczka? Mega pomysł!

Traktuj swoją garderobę inaczej. Długa sukienkę postaraj się „rzucić” długi wisiorek przytrzymać, okulary- przygryź. Zrób coś innego niż zwykle!

A teraz kilka szybkich rad:

Po co wypinany na zdjęciach pupę? To proste/ wtedy wyjdą nam chudsze nogi i uzyskamy efekt tej „wspaniałej i modnej” przerwy. Do tego skrzyżuj nogi- lub je rozłóż z jedna do przodu no i mamy efekt 45 kg!😂❤️

Żuchwa lekko do przodu i w dół- jeśli tak jak ja macie kompleks drugiego podbródka.

Makijaż niech Ci Doda urody a nie jej odbierze.  Pamiętaj o tym!

Nie spinaj się! To zawsze widać na zdjęcia, pomysl sobie, ze jesteś w przyjemnym miejscu nie stresuj sie, wyluzuj ❤️

Rozchylone wargi na zdjeciu z bliska? I tak! To wtedy poczujesz się seksi!

Dlaczego prostujemy plecy? To chyba wiemy, garb wyglada słabo.

Dlaczego podczas podskoku do zdjęć musimy trzymać twarz? Bo zdjęcie to całość!

Nie przyciskaj reki do ciała- wtedy robi się okrąglutka w okolicy tricepsa ( ja często o tym zapominam )

Jak nie lubisz pozować na stojąco to spróbuj na siedząco, może załóż nogę na nogę?

Nie zapominaj o uśmiechu, to zawsze dodaje tej magii do zdjęć! Ty na zdjęciu masz być promienna/ny

Popros zawsze twojego fotografa, koleżankę, chłopaka aby w trakcie robienia zdjęć zwracał uwagę na ułożenie twoich włosów, niech doradzi czy np w danej pozycji dobrze wyglądasz, poproś aby do ciebie mówił. Sprawdzaj tez co jakiś czas jak wychodzą fotki, wtedy w trakcie będziesz mógł , mogła coś poprawić, zmienić ułożenie.

To by było na tyle kochani! Jak coś wpadnie mi do głowy na pewno Wam powiem! Zapraszam tymczasem na filmik na IGTV! Miłego oglądania 💓⚡️

 

 

Dodaj komentarz